Planinski krožek – Vine

Zasavsko hribovje

Vine (406m)

V okviru planinskega krožka smo v četrtek, 3.10. 2019, odšli na prvi planinski izlet. Novost planinskih pohodov je, da bodo izvedeni po pouku, v popoldanskem času.

Pot nas je vodila izpred šole, mimo letališča v Vine. Tu so na vrhu hriba leta 1506 postavili kapelo gamberške gospode, vendar je bila porušena, zdaj pa na njenem mestu stoji cerkev sv. Janeza Evangelista s freskami. Pod Vinami se nahaja tudi arheološko najdišče pokopališča iz časa bakrene dobe, pod vinskim hribom pa je speljan star rov, iz katerega so včasih kopali premog. Iz Vin smo se podali proti Evroparku, kjer smo preizkusili naprave za fitnes, nato pa mimo Sela pri Zagorju in skozi Farčnikovo kolonijo nazaj do šole. Imeli smo čudovit, sončen in topel dan.