Dan dejavnosti za tretješolce iz OŠ Toneta Okrogarja

V četrtek in petek pred zimskimi počitnicami smo že peto leto zapored v okviru projekta SPOZNAJ ME organizirali dan dejavnosti za tretješolce iz OŠ Toneta Okrogarja. Tokrat so nas obiskali tretješolci iz podružnice Kisovec. Cilj projekta SPOZNAJ ME je učencem z nevrotipičnim razvojem približati učence z motnjo v duševnem razvoju in jim pokazati, da tudi otroci z motnjo v duševnem razvoju marsikaj znajo in zmorejo in so lahko dobri, pravi prijatelji. V četrtek je skupina naših učencev obiskala tretješolce na njihovi šoli v Kisovcu. Z ogledom kratkega filmčka, posnetega na naši šoli in preko dejavnosti, smo skupaj ugotovili, da so si z našimi učenci bolj podobni, kot se pa od njih razlikujejo. Ugotovili smo, da jih zanimajo enake oz. zelo podobne stvari, da je razlika le v njihovem razvoju. V petek pa so tretješolci obiskali našo šolo. Specialne pedagoginje, ki smo vključene v projekt smo jim pripravile različne delavnice v katerih so se učenci družili in se učili drug od drugega. Pri načrtovanju dejavnosti, ki se izvajajo v delavnicah, upoštevamo močna področja naših učencev, da imajo priložnost pokazati kaj znajo in zmorejo. Naši gostje so spoznali kaj in na kakšen način se učenci z zmerno, težjo in težko motnjo v duševnem razvoju učijo in usvajajo nove veščine. Učenci so krožili med delavnicami, tako, da je bil vsak vključen v vse delavnice. Tokrat smo jim pripravile delavnice na temo zima in pust: razmigaj se, kuharsko delavnico, učenje je zabava, ustvarjalno delavnico, svet domišljije.
Neva Izlakar

[Not a valid template]

 

Related Images:

Morda vam bo všeč tudi...

o