TELESNO GIBALNO USTVARJANJE (za gibalno ovirane učence)

Gibanje je neka sprememba kraja, položaja, ki ga naredi človekov organizem. Motnje v razvoju motorike niso le težave v časovnih in prostorskih premikih telesa, temveč prizadenejo celoten razvoj. Gibalni razvoj pomeni, da otrok razvija proces pridobivanja sposobnosti za orientacijo, prilagajanje okolja sebi in kako z okoljem ravnati.

Vsebine, ki jih bomo obravnavali tekom šolskega leta so doživljanje svojega telesa, gibanja v ležečem položaju, gibanja v sedečem položaju, gibanja z rokami, ravnanje s predmeti in sestavljena gibanja. Učenci bodo h krožku prihajali individualno.

Simona Čamer, prof. šp. vzg