Obvestilo – uši

Spoštovani starši,

obveščam vas, da so se na šoli pojavile naglavne uši. Prosim vas, da vsakodnevno pregledujete lasišče svojega otroka. Če opazite naglavne uši ali jajčeca (gnide), je nujno, da natančno izvedete razuševanje (s preparatom proti ušem).

Če se proces razuševanja ne izpelje natančno in v celoti, SE UŠI PONAVLJAJO IN VEDNO ZNOVA PRENAŠAJO. Pri uspešnem preprečevanju in odpravljanju ušivosti imate ključno vlogo starši.

Navodila za ravnanje ob pojavu naglavnih uši najdete na spletni strani Nacionalnega Inštituta za varovanje zdravja RS – NIJZ www.nijz.si, kjer lahko najdete tudi več informacij o ušivosti in njenem preprečevanju.

Omenjene težave lahko rešimo le s skupnimi močmi, zato vas prosim za sodelovanje.

Vsekakor pa naj vam to ne uniči počitnic, želim vam vse dobro in vas lepo pozdravljam!

Ravnateljica:

Tadeja Iskra