KORONAVIRUS – ukrepi

Spoštovani!

Glede na to, da s strani MIZŠ in NIJZ ni nobenega obvestila o omejitvah glede koronavirusa, vse aktivnosti na šoli potekajo normalno v skladu z načrtom šole. V kolikor bo prišlo do kakršne koli spremembe, vas bomo o tem obvestili.

Vsekakor velja upoštevati navodila za preprečevanje nalezljivih bolezni:

• Izogibamo se tesnim stiskom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni;
  • Ne dotikamo se oči, nosu in ust;
  • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma;
  • Upoštevamo pravila higiene kašlja;
  • Redno si umivamo roke z milom in toplo vodo (vsaj 1 minuto);
  • V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost alkohola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60 %. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje oziroma razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože;
  • V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi. Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.

Več podatkov o koronavirusu lahko najdete na strani NIJZ

Lep pozdrav,
Zoran Kvartič, ravnatelj