Mark državni prvak

V petek, 2.6.2017 je v Postojni potekalo državno prvenstvo osnovnih šol s prilagojenim programom v atletiki. V vsaki disciplini (tek na 60m, 300m in 1000m, skok v višino in daljino, met žvižgača in mešana štafeta 4×100m) je tekmovalo 24 najboljših tekmovalcev iz cele Slovenije. OŠ dr. Slavka Gruma Zagorje je zastopalo šest učencev in učenk, ki so tekmovali v različnih atletskih disciplinah. Nastop na državnem prvenstvu so si zagotovili z osvojitvijo prvih treh mest na področnih igrah v Kočevju. Učenci in učenke so dosegli naslednje uvrstitve :

• Monika Zakšek – 9.mesto (tek na 60m)
  • mešana štafeta – 12. mesto (4×100m)
  • Petra Rotar – 14. mesto (tek na 300m)
  • Radojka Prvulović – 18. mesto (met žvižgača)
  • Gašper Drnovšek – 22. mesto (tek na 1000m)

Za svojevrstno presenečenje je poskrbel MARK LIPOVŠEK, ki je disciplini skoka v višino postal državni prvak. S preskočenimi 153cm je »pomedel« s konkurence ter postavil nov rekord naše šole v tej disciplini. Sebi, meni in vsem našim tekmovalcem in spremljevalcem je polepšal dan – iskrene čestitke.

Športni pedagog: Marjana Bolte-Turk