browser icon
Uporabljate varnostno pomankljivo različico spletnega brskalnika. Prosimo posodobite vaš spletni brskalnik!
Uporaba zastarelega brskalnika ni priporočljiva iz varnostnih razlogov. Za varnejšo, hitrejšo in boljšo uporabniško izkušnjo vas prosimo, da še danes posodobite vaš spletni brskalnik ali namestite novejšega.

Dan dejavnosti za tretješolce iz OŠ Toneta Okrogarja

V četrtek in petek pred zimskimi počitnicami smo že peto leto zapored v okviru projekta SPOZNAJ ME organizirali dan dejavnosti za tretješolce iz OŠ Toneta Okrogarja. Tokrat so nas obiskali tretješolci iz podružnice Kisovec. Cilj projekta SPOZNAJ ME je učencem z nevrotipičnim razvojem približati učence z motnjo v duševnem razvoju in jim pokazati, da tudi otroci z motnjo v duševnem razvoju marsikaj znajo in zmorejo in so lahko dobri, pravi prijatelji. V četrtek je skupina naših učencev obiskala tretješolce na njihovi šoli v Kisovcu. Z ogledom kratkega filmčka, posnetega na naši šoli in preko dejavnosti, smo skupaj ugotovili, da so si z našimi učenci bolj podobni, kot se pa od njih razlikujejo. Ugotovili smo, da jih zanimajo enake oz. zelo podobne stvari, da je razlika le v njihovem razvoju. V petek pa so tretješolci obiskali našo šolo. Specialne pedagoginje, ki smo vključene v projekt smo jim pripravile različne delavnice v katerih so se učenci družili in se učili drug od drugega. Pri načrtovanju dejavnosti, ki se izvajajo v delavnicah, upoštevamo močna področja naših učencev, da imajo priložnost pokazati kaj znajo in zmorejo. Naši gostje so spoznali kaj in na kakšen način se učenci z zmerno, težjo in težko motnjo v duševnem razvoju učijo in usvajajo nove veščine. Učenci so krožili med delavnicami, tako, da je bil vsak vključen v vse delavnice. Tokrat smo jim pripravile delavnice na temo zima in pust: razmigaj se, kuharsko delavnico, učenje je zabava, ustvarjalno delavnico, svet domišljije.
Neva Izlakar

 

Komentiranje onemogočeno.