Terapija s pomočjo psov

Na naši šoli smo uvedli pomembno novost: TERAPIJO S POMOČJO PSOV. Izvaja jo PET – Zavod za terapijo s pomočjo psov. Vse pomembne informacije o Zavodu za terapijo s pomočjo psov si lahko ogledati na naslednji povezavi: http://www.zavod-pet.si/

Posredovanje s pomočjo psa je posredovanje, ki namensko vključuje pse, ki ustrezajo določenim merilom. Izvaja se kot terapija ali kot aktivnost. Posredovanje s pomočjo psa zagotavlja možnosti za terapevtske, motivacijske, izobraževalne in rekreacijske koristi, s katerimi izboljšamo kakovost življenja. Namenjena je ljudem vseh starosti, predvsem pa osebam s posebnimi potrebami.

Terapevtski pes je socializiran, vzgojen in šolan pes, z visokimi tolerančnim pragom do ljudi in drugih živali. Odločilen je miren, prijazen in potrpežljiv značaj psa. Pogoj za delo psa in vodnika so uspešno opravljen test značaja in sposobnosti psa, praktično usposabljanje in uspešno opravljen zaključni izpit. Da lahko obiskuje institucije, mora imeti veljavno veterinarsko spričevalo, biti mora čist, redno negovan in v dobri psihofizični kondiciji.

Vodnik terapevtskega psa mora imeti dodatna znanja:

  • S področja kinologije in veterine
  • Specifična znanja o stanjih in boleznih uporabnikov
  • Svoje znanje mora redno obnavljati in nadgrajevati
  • Spoštovati mora ljudi in živali ter imeti smisel za delo z njimi.

Terapevtski par pomaga otrokom, mladostnikom, odraslim in starostnikom, ki se v življenju ali v določenem življenjskem obdobju soočajo z boleznijo, fizično ali duševno motnjo, motnjo v duševnem razvoju…
Terapevtski par na naši šoli sestavljata gospod Franc Stošicki in Don.
http://www.zavod-pet.si/index.php/franc-in-don.

Related Images:

Morda vam bo všeč tudi...

o