Umetnostni krožek

Sredi aprila smo se skupina učencev, ki obiskujejo umetnostni krožek ter mentorici Simona Jan in Mojca Brvar udeležili 26. državne revije Zapojmo, zaigrajmo zaplešimo, ki je letos potekala v Krškem v organizaciji OŠ Dr. Mihajla Rostoharja. Že med potjo je bilo zabavno, saj smo potovali skupaj z učenci OŠ Tončke Čeč Trbovlje, tako da so učenci lahko spletali nova poznanstva oz. ponovno srečali stare znance. Na reviji se je letos predstavilo kar 48 skupin iz celotne Slovenije. Sama prireditev je potekala tekoče, dobro organizirano in sproščeno. Poleg uradnega povezovalca nas je ves čas zabavala klovnesa Eva Škofič Maurer, ki je s svojimi vragolijami odlično popestrila čas med menjavanjem skupin – poklepetala z nastopajočimi, animirala gledalce… Pred nastopom smo imeli vsi malce treme, ki pa smo jo odvrgli, čim so se učenci podali na »oder«. Kot prvo smo predstavili plesno točko White winter chymnal, drugi pa je nastopil harmonikaš Nik Zupan s skladbo Vince beneško, na katero ga je pripravila mentorica Ivica Obrul. Oba nastopa sta nam odlično uspela, kar je potrdila tudi strokovna komisija v zasedbi:

• dr. Inge Breznik, svetovalka za glasbeno umetnost, ZRSŠ
  • dr. Tomaž Simetinger, etnokoreolog
  • Katja Bucik, logopedinja in plesna terapevtka, CIRIUS Vipava,

ki so o našem nastopu zapisali sledeče: »Plesna skupina je predstavila odlično koreografijo. Začetek je blestel. V nastopu je bila vidna primerna težavnost gibanja, z velikimi razlikami v nivojih gibanja, v smereh gibanja, z uporabo različnih gibalnih vzorcev in dovolj dolgimi sekvencami gibanja, da lahko otroci uživajo v gibanju. Zelo kreativna uporaba kroga kot razporeditev v prostoru. Otroci so bili samostojni na odru, usklajeni v gibanju z dolgimi frazami. Otroci med nastopom med seboj komunicirajo in se poslušajo ter reagirajo drug na drugega. Odličen izbor posnete glasbe. Harmonikaš je izvedel skladbo muzikalno, ritmično pravilno. Vse pohvale solistu.«

Po končanem nastopu smo šli na kosilo ter si ogledali še preostanek revijalnega programa. Sledil je enourni odmor med katerim smo si privoščili sprehod do Save, ter se povzpeli na Grič, kjer smo lahko opazovali čudovit razgled na pokrajino, ki je postala že čudovito spomladansko slikovita. Prireditev se je zaključila z druženjem ob glasbi.                            Mojca Brvar